Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Napsali o nás

Gesto desetiletí: Schody z dětského domova k samostatnosti

"Chtěl dát svému sponzoringu řád. Vladimír Zábranský, zakladatel firmy První chodská, získal se svým projektem podpory pracovních návyků lidí z dětských domovů Schody do života celostátní uznání."

Více na uvedeném odkaze: http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/gesto-desetileti-schody-z-detskeho-domova-k-samostatnosti-1338310

Velká pomoc od malých firem

Menší a střední podniky, které u nás zaměstnávají přes 60 procent lidí, se stále více začínají hlásit o slovo i v oblasti dárcovství a společenské odpovědnosti. Výborná zpráva je, že často podporují projekty v místě svého působení. Vzkaz je jasný: v podnikání nejde o zisk.

Pomáhají najít cestu do života dětem z dětských domovů

Když sto mladých lidí nepracuje, stát to stojí deset milionů korun ročně. Proto konzultační firma Accenture v Česku zaměřila svůj odpovědnostní program na spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem. Učí děti z dětských domovů, jak si najít práci. "Děti mají materiálně vše, ale potřebují duševní stimulaci, tu jim tety v dětských domovech mnohdy nedovedou dopřát, proto jsme tu my," vysvětluje výkonná ředitelka Accenture Alena Sochorová, proč projekt Accenture Academy uspěl v kategorii Velká firma v historicky první celoevropské odpovědnostní soutěži European CSR Award. Včera si v Bruselu společně s dalšími třiceti velkými firmami z 30 zemí celé Evropy převzala společně s ředitelkou nadace Terezií Sverdlikovou ocenění.

... celý článek ...

Pomáhají najít cestu do života dětem z dětských domovů

 

  Hospodářské noviny 27.6.2013

Soolodor hledá své zaměstnance už mezi učni

Plynulý přechod z učiliště do zaměstnaneckého poměru nabídl čtyřem třeťákům sušický výrobce interiérových dveří Solodoor. Je jednou z nemnoha českých firem, která si své budoucí zaměstnance testuje a zaučuje už od jejich učňovských let.
Vybraní učni už půl roku vykonávají odbornou praxi přímo v provozech podniku. Firma si je vyzkoušela při výrobě dveří a zárubní.
"Obor truhlář poněkud vymírá a tohle je příležitost, jak najít šikovné kluky, kterým bychom, až školu dokončí, rádi nabídli u nás místo. O kvalitní lidi se podnik nemůže připravit tím, že by pro ně neměl místo," říká generální ředitel Solodoor Martin Dozrál. Ve spolupráci se Střední odbornou školou a středním odborným učilištěm Sušice chce firma dál pokračovat.

... celý článek ...

Soolodor hledá své zaměstnance už mezi učni

 

  Hospodářské noviny 21.3.2013

Zvítězily firmy, jež dětem z ústavů pomáhají najít práci

Je jim patnáct až devatenáct let a patří k nejzranitelnějším skupinám společnosti. Děti, které vyrůstají v dětských domovech a které se brzy budou muset adaptovat na samostatný život.
"Zaměstnávaní těchto mladých lidí je ožehavý problém, na který stát tak trochu zapomíná, přitom jde o palčivou společenskou poptávku," řekla šéfka platformy Byznys pro společnost Pavlína Kalousová, když včera v rámci CSR Summitu 2013 v pražském DOX předala společně s šéfredaktorem HN Petrem Šabatou ocenění společnosti Accenture. Ta s nadací Terezy Maxové a občanským sdružením Člověk hledá člověka již dva roky pomáhá právě dětem ze sedmi dětských domovů hledat práci - učí je jednat na úřadech, psát životopisy, nacvičuje s nimi pracovní pohovory. Programem už prošla více než stovka mladých lidí.

... celý článek ...

Zvítězily firmy, jež dětem z ústavů pomáhají najít práci

 

  Hospodářské noviny 17.4.2013

Podívají se do světa, ale hlavně získají práci

Lukáš Kralovič vyrůstal v dětském domově v Plané a je jedním z prvních chlapců, kteří úspěšně dokončili projekt Schody do života. V První chodské stavební, která celý projekt vymyslela a už šestým rokem úspěšně provozuje, pracuje téměř rok. Nejprve se chtěl stát truhlářem, kuchařem nebo taxikářem, ale když přišla nabídka z tohoto projektu, rozhodl se pro tesařinu.
"Paní ředitelka dětského domova se mě zeptala, jestli bych se chtěl jít učit do Plzně. Souhlasil jsem, protože práce se dřevem mě vždycky lákala, a tak jsem přijal nabídku na vyučení v oboru tesař. A to byl můj začátek v projektu Schody do života," dodává Kralovič k tomu, jak se do tohoto projektu zapojil.

... celý článek ...

 

  Hospodářské noviny 9.11.2012

Schody do života pomáhají dětem z domovů najít vazbu s okolím

CO JE ÚSPĚCH? Tři jejich svěřenci z dětských domovů se už úspěšně vyučili. "Kdybychom ročně pomohli pěti dětem, byl by projekt Schody do života úspěšný," říká Vladimír Zábranský.

 

... celý článek ...

  Hospodářské noviny 9.11.2012

"Cena Ď v Plzeňském kraji 2011 byla udělena"

Když bychom chtěli hledat pramen ceny Ď, nutně bychom došli až do Plzně, odkud byl velký ceremoniál ceny Ď v Praze léta organizován. Když se letos prvně hledali partneři Ceny Ď v Plzeňském kraji, aby se i zde mohlo uspořádat historicky první krajské předkolo, velikou vstřícnost prokázal pan primář Vladimír Koza, čímž se jeho Nadace pro transplantace kostní dřeně stala generálním partnerem ceny Ď v Plzeňském kraji a potažmo tím pádem se také stal partnerem nádherný hotel, který pan primář vybudoval, aby ze zisku mohl podporovat zmíněnou nadaci ...

... celý článek ...

  magazín Richard Revue

SCHODY DO ŽIVOTA MÍŘÍ DO BRUSELU.

SCHODY DO ŽIVOTA MÍŘÍ DO BRUSELU. Projekt firmy PRVNÍ CHODSKÁ je jedním ze tří v Česku, které budou v příštím roce soutěžit o Evropskou cenu za firemní dobrovolnictví.

 

... celý článek ...

  Hospodářské noviny 29.11.2010

Na Chodsku nejsou jen psohlavci

Společnost První chodská působí na trhu už osmnáct let. Začínala jako stavební firma, krátce nato přibrala i obchodní činnost a velice brzy vsadila na specializaci. Dnes je předním prodejcem značkových střešních materiálů a krytin, střešních oken a dalších stavebních doplňků pro šikmé střechy. "Jsme jednou z nejstarších speciálek na trhu," říká jednatel společnosti Vladimír Zábranský.

Domov slavil padesátiny a zval na exkurzi

Důvod k oslavám byl podle ředitelky dětského domova o to větší, neboť domov se před několika dny přestěhoval do zrekonstruovaného objektu, který nabízí obyvatelům domova na rozdíl od předchozího působiště v areálu nemocnice dostatek prostoru k životu.
„Podařilo se nám to, o co jsme se snažili osm let. Máme konečně důstojné prostory a nemusíme žít ve stísněných podmínkách,“ uvedla ředitelka domova Jitka Tvarogová. .... článek najdete zde nebo další zde.

  Tachovský deník

Ti, co mají snahu, by měli dostat šanci

Vladimír Zábranský. Spolumajitel První chodské je iniciátorem unikátního projektu Schody do života. Jeho smyslem je pomoci klukům z dětských domovů usnadnit osamostatnění a firmě zajistit kvalifikované pracovníky.

Na začátku byla otázka, jak dát nějaký řád sponzorským aktivitám, kterým se firma První chodská věnuje už léta. Výsledkem byl nápad, který získal dnes už i mezinárodní ohlas a nedávno přinesl První chodské i domácí ocenění v žebříčku TOP Filantrop 2009 za Rozvoj partnerství ve prospěch komunity. V projektu Schody do života podporuje První chodská kluky z dětských domovů tím, že jim s pomocí dalších partnerů a odborných garantů dává příležitost k vyučení a případně i další profesní kariéře. .... celý článek najdete zde nebo zde.

Střechy, fasády, izolace

Lidé by si měli pomáhat, nejen o vánocích
Účelem projektu Schody do života, jehož patronem a organizátorem je První chodská stavební společnost, spol. s r.o., je vyřešit základní problém týkající se začlenění chlapců z dětských domovů do společnosti. V naprosté většině nemají žádné zázemí a jsou v podstatě hozeni do vody. Proto byl pro ně vytvořen model podpory, který začíná .... celý článek

TOP Filantrop 2009

Česká televize - ČT24
"Musím Českou republiku trochu pochválit, ve střední a východní evropě jsou firmy z ČR opravdu lídrem v této oblasti a věnují na veřejněprospěšné účely nejvíce prostředků a podporují nejvíce projektů," zdůraznila v rozhovoru pro ČT mluvčí Fóra dárců Klára Šplíchalová. ... celý článek

Český rozhlas
Co mají společného firmy Vodafone, Spar, Česká spořitelna, nebo První chodská stavební společnost? Všechny podle Fóra dárců podporují veřejně prospěšné aktivity a za důležitou součást svojí podnikatelské činnosti považují společenskou odpovědnost. Včera večer jim Fórum dárců rozdalo na pražském Žofíně ceny TOP Filantrop 2009. ... celý článek .

Rozhovor s jednatelem Vladimírem Zábranským, který vyšel v Deníku JČ dne 14. 9. 2009.

PRVNÍ CHODSKÁ je prodejcem značkových střešních materiálů a krytin. Orientuje se nejen na malé a střední podnikatele, ale i na fyzické osoby. Firma na svých 17 pobočkách se zhruba 200 zaměstnanci poskytuje kvalitní služby v oblasti poradenské i realizační. Více informací o firmě, o plánech i budoucnosti nám v rozhovoru poskytl jednatel firmy, Ing. Vladimír Zábranský, který je držitelem ocenění Podnikatel roku Plzeňského kraje 2005. Firma v konkurenčním prostředí získala i ocenění Firma roku 2006 , 2007 a 2008.

Jako firma jste patronem neziskového projektu Schody do života. Co je jeho hlavní náplní?
Tento projekt podporuje děti z dětských domovů, které se chtějí vyučit v oborech, týkajících se naší činnosti - tj. pokrývač, klempíř, tesař. Jako firma se snažíme ulehčit dětem z dětských domovů vstup do života ... celý článek .

  PRVNÍ CHODSKÁ

Video z vyhlášení výsledků 2. ročníku Ceny Francouzsko-české obchodní komory

Prezentace ke stažení z večera soutěže Francouzsko-české obchodní komory.
Pro zahájení stahování, klikni zde .

  PRVNÍ CHODSKÁ

PRVNÍ CHODSKÁ se stala potřetí firmou roku

Jste patronem neziskového projektu Schody do života. O čem tento projekt je ?
Projekt Schody do života podporuje hochy z dětských domovů, kteří se chtějí vyučit . . . . . celý článek ke stažení v PDF .

Plzeňský deník

První chodská staví domy "od střechy"

Začínali jako stavbyvedoucí, dnes jsou z nich - jak sami říkají - střechaři. Jiří Pittner a Vladimír Zábranský se pustili do podnikání hned po roce 1989 a z původně stavební firmy vybudovali společnost, která u nás staví byty a především obchoduje se vším, co souvisí se stavbou střech. Jejich v roce 1991 založená První chodská z Klenčí pod Čerchovem dospěla dnes . . . . . celý článek . Hospodářské noviny

Schody do života

Na stránkách tohoto časopisu se většinou setkáváte s řešením technických problémů, s informacemi o stavebnictví apod. Na tomto místě bychom chtěli udělat výjimku a podpořit charitativní akci, která ovšem se střechařským oborem úzce souvisí. Jedná se o projekt „Schody do Života“, který vznikl pro podporu dětí z dětských domovů. Je určen .... celý článek ke stažení v PDF .

Schody dávají klukům z domovů šanci

Schody dávají klukům z domovů šanci

NEPOMUK, PLZEŇSKO - Unikátní projekt Schody do života nyní úspěšně uzavře první pololetí, tak jako jeho dva první učni, mezi nimiž je i Lukáš Křivohlavý z nepomuckého dětského domova. O co se vlastně jedná? „Projekt je určený chlapcům z dětských domovů . . . . . celý článek .

  Plzeňský deník