Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Učni

Podporujeme

Úspěšně dokončili

Jaroslav

Jaroslav, Dětský domov Lipová u Šluknova. Ve školním roce 2015/2016 nastoupil do prvního ročníku na SOU Kolín, obor tesař. V měsíci červenec pracoval ve výrobním skladu PRVNÍ CHODSKÉ Tesario v Trahanově, kde byl také celý měsíc ubytovaný. Jarda ve svém volnu chodil s jednatelem firmy PRVNÍ CHODSKÁ, Ing. Vladimírem Zábranským na tréninky fotbalového týmu Klenčí. V roce 2018 úspěšně zakončil závěrčné zkoušky a je vyučený tesařem. Jarda má nyní stálé zaměstnání a bydlí v Plzni. Jarda byl podpořen startovacím balíčkem ve výši 5 000,- Kč. V roce 2018 mu na jeho stavební spoření byla odeslána částka ve výši 17.650,- Kč. Tento finanční výtěžek byl vybrán při charititavní soutěži na golfovém turnaji PRVNÍ CHODSKÁ & LINDE Golf Cup. 

Josef

Josef, Dětský domov Kašperské Hory, do projektu byl zařazen v roce 2009. Pepa úspěšně ukončil studium pokrývače a v roce 2014 předčasně ukončil nástavbové studium. Pracoval u společnosti Lesní stavby s. r. o. do konce roku 2014, která mu pomohla i se žádostí o byt v Nýrsku. Nyní pracuje u společnosti Jitona Klatovy a čeká na byt. V roce 2012 Nadační fond Pepovi daroval tablet za 6 420,- Kč. I nadále je Pepa zván na firemní akce PRVNÍ CHODSKÉ.

Lukáš

Lukáš, Dětský domov Planá, do projektu byl zařazený v roce 2007. Lukáš úspěšně dokončil studium na SOU Plzeň jako tesař v roce 2010. Od září 2010 nastoupil na dvouletou nástavbu, kterou předčasně ukončil. Od března 2012 nastoupil do firmy PRVNÍ CHODSKÁ. V roce 2012 se nastěhoval do svého prvního pronajatého bytu. Nadační fond podporoval Lukáše po dobu dvou let příspěvkem na bydlení ve výši 1500,- Kč / měsíčně. Tím, že je Lukáš zaměstnancem PRVNÍ CHODSKÉ, tak jsme s ním v neustálém kontaktu.

Lukáš

Lukáš, Dětský domov Nepomuk. Do projektu byl zařazen v roce 2007. Lukáš úspěšně dokončil studium na SOU Plzeň jako pokrývač v roce 2011. Od července 2011 nastoupil do své první práce jako pokrývač u firmy Pavel Kuchta, která mu zajistila i první vlastní byt. Ve firmě získal první pracovní návyky a po více než sedmnácti měsících, kdy chodil pravidelně do práce, ukončil svůj pracovní poměr k 30.11.2012. Do dalšího osobního a pracovního života mu přejeme vše nejlepší. Po více než pěti letech spolupráce se o sebe již musí postarat sám. V lednu 2019 se nám Lukáš ozval s tím, že je moc spokojený a že nám děkuje za to, že jsme mu kdysi prostřednictvím projektu poskytli finanční prostředky na řidičský průkaz. Lukáš si řidičské oprávnění sám rozšířil a nyní jezdí kamionem a je moc spokojený. A my jsme také moc rádi! 

Patrik

Patrik žije v Dětském domově v Nepomuku od r. 2005. Po ukončení 9. ročníku ZŠ v Nepomuku byl přijat na Střední odborné učiliště stavební v Plzni. Patrik ve školním roce 2015/2016 úspěšně zakončil svůj obor truhlář a v roce 2018 ukončil maturitou nástavbové studium a byl přijat na Českou zemědělskou univerzitu, fakulta Lesnická a fakulta Dřevařská, obor Dřevařství. O letních prázdninách pracoval u našeho zákazníka p. Mertla a pravidelně chodí i na brigády do PRVNÍ CHODSKÉ. Část vydělaných peněz si vkládá i na stavební spoření. Nadační fond podpořil Patrika start. balíčkem ve výši 5 000,- Kč. V září 2015 Patrik obdržel šek na částku ve výši 25 222,- Kč. Tento finanční výtěžek z PRVNÍ CHODSKÁ GOLF Cup mu byl zaslán na jeho účet stavebního spoření. V roce 2018 obdržel Patrik finanční částku ve výši 17.650,- Kč z charitativní soutěže na golfovém turnaji PRVNÍ CHODSKÁ & LINDE Golf Cup. Patrik si nechal větší část financí opět vložit na účet stavebního spoření a zbytek si ponechal v hotovosti na potřeby spojené se školou. 

 

Projekt předčasně ukončili

Ladislav

Ladislav z Dětského domova Domino, Plzeň se učil na SOU Plzeň. Do projektu byl zařazen v roce 2008.

V roce 2009 musel pro kázeňské prohřešky opustit dětský domov a logicky i náš projekt.

Lukáš

Lukáš z Dětského domova Kašperské Hory se učil na SOU Vimperk. Do projektu byl zařazen v roce 2009.

V roce 2010 předčasně ukončil studium a nastoupil do zaměstnání na žádost jeho rodičů.

Jan

Jan z Dětskýho domova Kašperské Hory. Honza se učil na SOU Plzeň jako pokrývač. Do projektu byl zařazen v roce 2008.

V roce 2010 předčasně ukončil studium a nastoupil do zaměstnání.

David

David z Dětského domova Horní Planá. David se učil na SOU Vimperk jako pokrývač. Do projektu byl zařazen v roce 2010.

V roce 2011 odešel ze SOU Vimperk a od září nastoupil do SOU v Českém Krumlově - obor zedník.

Filip

Filip, Dětský domov Nepomuk – rodinná skupina Blovice. Filip se učil na SOU stavební Plzeň obor tesař. Do projektu byl zařazen v roce 2010.

V roce 2011 předčasně ukončil studium a odešel z Dětského domova.

Tomáš

Tomáš, Dětský domov Kašperské Hory - Chanovice. Tomáš se učil dva roky na SOU Vimperk, obor pokrývač. Do projektu byl zařazen v roce 2010. Tomáš byl z projektu vyřazen pro kázeňské problémy.

Dominik

Dominik, Dětský domov Kašperské Hory. Dominik nastoupil ve školním roce 2013/2014 do prvního ročníku, obor klempíř na SOU Plzeň. V roce  2013 od Nadačního fondu startovací balíček ve výši 5 000,- Kč. Dominik byl z projektu vyřazen pro kázeňské problémy.

Radek

Radek, Dětský domov Nepomuk. Radek ukončil dvouletý učební obor kuchařské práce SOU Oselce. Ve školním roce 2013/2014 je ve druhém ročníku na oboru pokrývač na SOU Plzeň. Nadační fond podpořil v roce 2012 Radka startovacím balíčkem ve výši 5 000,- Kč a v roce 2013 obdržel od Nadačního fondu částku ve výši 6 300,- Kč na řidičský průkaz.

Radek byl z projektu vyřazen pro kázeňské problémy.

David

David, Dětský domov Kašperské Hory. David studoval ve školním roce 2012/2013 obor tesař na SOU Vimperk, v roce 2013 ve Vimperku ukončili jeho obor, a tak musel přestoupit do Plzně. Nadační fond podpořil Davida v roce 2012 startovacím balíčkem ve výši 5 000,- Kč a v roce 2013 obdržel od Nadačního fodnu startovací balíček ve výši 5 000,- Kč, neboť jeho původní obor byl zrušený.

David byl z projektu vyřazen pro kázeňské problémy.

Daniel

Daniel, Dětský domov Kašperské Hory. Daniel chodil 4 roky na Gymnázium v Sušici. Po splnění povinné školní docházky začal studovat na SŠ Polytechnické v Českých Budějovicích obor Technické zařízení budov. Ve školním roce 2014/2015 přestoupil na svůj vysněný obor hasič. Nadační fond podpořil Daniela startovacím balíčkem ve výši 5000,- Kč a nadále zůstal v projektu.

Začátkem roku 2017 se však rozhodl jít svoji vlastní cestou. Ukončil pobyt v Dětském domově, ukončil studium a tím pádem skončil i v našem projektu Schody do života. 

Tomáš

Tomáš, Dětský domov Kašperské Hory. Ve školním roce 2015/2016 nastoupil do prvního ročníku SOU Stavební Plzeň na obor truhlář. Tomáš obdržel od Nadačního fondu startovací balíček ve výši 5 000,- Kč.

V roce 2018 byl z projektu vyřazen kvůli špatnému školnímu prospěchu. Musel taktéž opustit i Dětský domov. 

Štefan

Štefan žil v Dětském domově Kašperské Hory od roku 2005. Studoval Střední průmyslovou školu stavební v Českých Budějovicích a chtěl se stát architektem. Má rád fotbal, jízdu na kole, lyžování a florbal. Projekt Nadační fond Schody do života podpořil Štefana startovacím balíčkem ve výši 5.000,- Kč. Za tu dobu, kdy byl Štefan v našem projektu se zúčastnil i několika firemních akcí PRVNÍ CHODSKÉ.

Bohužel v roce 2018 studium školy ukončil a musel opustit i Dětský domov.